Ajerų ir beržo vanta

6.00 

Vanta su ajerais. Turbūt daugelis esate ragavę arba bent jau girdėję apie ant ajerų keptą naminę duoną. Ajerai duonai suteikia ypatingą kvapą ir skonį. Lietuviai – vienintelė tauta, šioje srityje pritaikiusi ajerus, kadangi paprotys, kepti duoną ant ajerų, išlikęs nuo senų laikų. Ajero kvapnumą galima pajausti ne tik kepiniuose, bet ir pirtyje. Vantos su šiais augalais suteikia pirčiai naminės duonos kvapo, kuris daugelio organizmui padeda nubusti.

Beržo vanta – tai klasikinė, dažniausiai pirtyse naudojama vanta. Beržinių vantų lapai puikiai perduoda šilumą kūnui, o dėl švelnumo – puikiai tinka vanoti bei masažuoti net ir turinčius jautrią odą. Beržas neužgožia kitų augalų, padeda atsiskleisti jų savybėms, todėl dažnai maišomas su įvairiomis žolelėmis, kitais medžiais.

Kategorija:

Aprašymas

Vantos paruošimas

Jeigu vanta nėra ypač sausa, prieš naudojant vantą pirtyje, keletą kartų įmerkite ją į karštą vandenį, ištraukite ir nukratykite.

Jeigu vanta sausesnė, ilgai buvo sausoje patalpoje, tokią vantą keletą kartų įmerkite į vandenį, jame palaikykite keletą sekundžių, ištraukę nukratykite, įdėkite į maišelį ir užriškite. Šį maišelį su viduje esančia vanta palikite šiltoje pirtyje ant gulto ir po 15 min. galėsite vanotis.

Vantų paruošimui naudokite karštą vandenį, tačiau ne per daug – jame turi būti galima laikyti įkištą ranką.

Daugiau informacijos apie vantų paruošimą vaizdo įraše: